top of page

Wyjątkowy Turniej Solidarności

W dniu 11 czerwca 2022 roku w Sianowie odbył się VII Turniej Solidarności w tenisie stołowym o puchar Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy. Do rywalizacji przystąpiło 60 zawodników. W tym roku dokonano podziału na kategorie licencjonowaną /od 3 ligi wzwyż / oraz amatorską /do 4 ligi/. Obserwowany od kilku lat wzrost zainteresowania tą dyscypliną sportu dał się zauważyć podczas tych rozgrywek. Świadczy o tym przybycie dużej grupy kibiców oraz mediów.

Organizatorów satysfakcjonuje fakt osiągnięcia kilku podstawowych celów:

1. Popularyzacja tenisa stołowego

2. Integracja środowisk społecznych

3. Organizacja zawodów o wysokim poziomie widowiska sportowego

4. Możliwość czynnego zagospodarowania czasu

Turniej rozegrano w grupach, z których najlepsi walczyli o czołowe lokaty. Zwycięzcą w kategorii licencjonowanej został Adrian Więcek reprezentujący klub z Bytomia, któremu w grze finałowej uległ Artur Daniel będący zawodnikiem AWF AZS Gdańsk. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął zawodnik KS Darz Bór Karnieszewice Bartosz Szarmach.

W kategorii amatorskiej zwycięzcą został Mariusz Matejek z KTS Koszalinianin Koszalin. Srebro wywalczył Antoni Biedziuk ze Szczecinka, a na najniższym stopniu podium stanął Wiesław Chabraszewski ze Stebnicy.

Dzięki głównemu sponsorowi PZU na Życie, Lasom Państwowym, Klubowi Sportowemu Darz Bór Karnieszewice, Krajowemu Sekretariatowi Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, Firmie MENTOR i Medicover, oprawa turnieju została określona jako wzór do naśladowania. Wszyscy obecni na sali mogli skorzystać z wiedzy o lesie i pracy leśnika dzięki przygotowanemu przez Lasy Państwowe stoisku reklamowo-promocyjnemu. Zwycięzcy oraz uczestnicy turnieju zostali obdarowani cennymi nagrodami, z atrakcją kulinarną DOBRE Z LASU włącznie. Poza tym ufundowane nagrody rzeczowe zostały rozlosowane wśród uczestników, na zasadzie „stołu szwedzkiego”. Tak więc zawodnik, który zajął ostatnie miejsce, miał także okazję zdobycia nagrody.
bottom of page