top of page

Wyjątkowy Turniej Solidarności

W dniu 11 czerwca 2022 roku w Sianowie odbył się VII Turniej Solidarności w tenisie stołowym o puchar Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy. Do rywalizacji przystąpiło 60 zawodników. W tym roku dokonano podziału na kategorie licencjonowaną /od 3 ligi wzwyż / oraz amatorską /do 4 ligi/. Obserwowany od kilku lat wzrost zainteresowania tą dyscypliną sportu dał się zauważyć podczas tych rozgrywek. Świadczy o tym przybycie dużej grupy kibiców oraz mediów.

Organizatorów satysfakcjonuje fakt osiągnięcia kilku podstawowych celów:

1. Popularyzacja tenisa stołowego

2. Integracja środowisk społecznych

3. Organizacja zawodów o wysokim poziomie widowiska sportowego

4. Możliwość czynnego zagospodarowania czasu

Turniej rozegrano w grupach, z których najlepsi walczyli o czołowe lokaty. Zwycięzcą w kategorii licencjonowanej został Adrian Więcek reprezentujący klub z Bytomia, któremu w grze finałowej uległ Artur Daniel będący zawodnikiem AWF AZS Gdańsk. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął zawodnik KS Darz Bór Karnieszewice Bartosz Szarmach.

W kategorii amatorskiej zwycięzcą został Mariusz Matejek z KTS Koszalinianin Koszalin. Srebro wywalczył Antoni Biedziuk ze Szczecinka, a na najniższym stopniu podium stanął Wiesław Chabraszewski ze Stebnicy.

Dzięki głównemu sponsorowi PZU na Życie, Lasom Państwowym, Klubowi Sportowemu Darz Bór Karnieszewice, Krajowemu Sekretariatowi Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, Firmie MENTOR i Medicover, oprawa turnieju została określona jako wzór do naśladowania. Wszyscy obecni na sali mogli skorzystać z wiedzy o lesie i pracy leśnika dzięki przygotowanemu przez Lasy Państwowe stoisku reklamowo-promocyjnemu. Zwycięzcy oraz uczestnicy turnieju zostali obdarowani cennymi nagrodami, z atrakcją kulinarną DOBRE Z LASU włącznie. Poza tym ufundowane nagrody rzeczowe zostały rozlosowane wśród uczestników, na zasadzie „stołu szwedzkiego”. Tak więc zawodnik, który zajął ostatnie miejsce, miał także okazję zdobycia nagrody.
Comments


bottom of page